Kategoria: Macbook

 • Skróty klawiszowe Mac’a które musisz znać

  Magią każdego systemu operacyjnego są właśnie skróty klawiszowe. W przypadku Mac’a możliwości są naprawdę duże. W tym wpisie opisze te ciekawsze skróty klawiszowe bez których mi ciężko żyć oraz przedstawię inne całkiem przydatne skróty.

 • Mój MacBook Pro ma problemy z grafiką, poważne. Nie uruchamia się ;/

  Stało się. To co działo się z innymi mackami, a ja po cichu liczyłem, że mnie to ominie, w końcu dopadło mojego. Program z grafiką. I to dość poważny, bo teraz mój MacBook Pro się nie uruchamia. Wisi pasek postęp na 33% i do tego jest niewyraźny ekran.

 • Magnet – zarządzanie oknami na maku – w nowej, niższej cenie!

  Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią dobre aplikacje na maku w bardzo dobrych cenach. Dzisiaj taką aplikacją jest Magnet, która pozwala w bardzo prosty sposób zarządzać oknami na pulpicie. Nowa cena tego programu to $0,99!

 • Spalony MacBook 2015

  Gdy telefony Samsunga zaczęły na potęgę płonąć ze wstydu fanboje Apple mieli temat do drwin. A już dzisiaj Twitter obiegła historia Daniela Dourvarisa, który opisał swój przypadek spalonego MacBooka 2015. Czy to odosobniony przypadek przy zapowiedź większej afery? Czas pokaże. Co się zatem stało?

 • Jeden powód by nie kupować MacBooka z Retiną

  W ostatnim czasie dowiedziałem się ciekawej rzeczy odnośnie MBP Retina. Wszystko za sprawą siostry, której padła bateria w tytułowym modelu MacBooka PRO. Okazuje się, że jest jeden szczegół w tych komputerach, który mnie dość poważnie zniechęcił do ewentualnego pomysłu zakupu tego modelu.

 • MacBook PRO 2011 – rozszerzenie RAMu do 16GB

  W oficjalnej dokumentacji MBP Apple podaje informację, że maksymalna ilość RAM jaką może pomieścić MBP, to dwie kości po 4GB. Czyli w sumie 8GB. Pozazdrościłem koledze z MBP gdzie miał 16GB w maku z 2012 roku. Szybki rozeznanie tematu i okazuje się, że jest możliwość rozszerzenia RAM do 16GB.

 • Skróty klawiszowe dla cudzysłowów w MAC OS X

  Dzisiaj będzie krótko i na temat. Chodzi o cudzysłowy. Prawie wszędzie – portale czy blogi – cudzysłowy są oznaczane w ten sposób: „. Oczywiście jest to źle. U nas powinno się używać takich cudzysłowów: „ i ”. Na szczęścia na OS X jest specjalny skrót klawiszowy :).

 • Tapes – screencast dla Maca

  Nie wiem jak dla Was, ale mi czasami bardzo brakuje aplikacji na Maca dzięki której mógłbym nagrać coś z mojego ekranu. Mac sam w sobie ma opcję robienia screenów i to jest fajne, ale nie ma jak nagrać krótkiego filmiku. I w tą lukę wypełnia aplikacja Tapes.

 • Co tak naprawdę robi posiadacz Maca?

  Ostatnio w sieci bardzo modne są tzw. memy. Tworzone są one przez Internautów na różny temat. Większość jest tworzona dla jaj, ale niektóre z nich mają w sobie trochę prawdy. Dzisiaj natknąłem się na mem o użytkownikach wszelkiej maści laptopów z logiem Apple. Ile jest w tym prawdy, to już każdy z Was to oceni […]

 • Upadek iPada z 30km!

  Czego to nie zrobią producenci dodatków do urządzeń Apple aby rozreklamować swój produkt? WSZYSTKO! Tak się stało z jednym, białym iPadem. Jeden z producentów ochronnych obudów do iPadów przeprowadził dość nietypowy test, żeby nie powiedzieć ekstremalny! Pokazując, że ta ochronna obudowa potrafi przetrwać upadek z każdej wysokości, postanowili wysłać iPada balonem atmosferycznym w górę. Po […]

 • Lusterko MacBook Air

  Jeżeli Twoja dziewczyna / żona / koleżanka / przyjaciółka jest fanką Apple, to myślę, że ten produkt na pewno przypadnie do gustu. Jak wiadomo w każdej torebce musi być lusterko, a jeśli to lusterko będzie miniaturką bajeranckiego Macbook’a Air? Będzie szał, lans i szpan. Każda będzie zazdrościła takiego lustereczka. Ile taka przyjemność kosztuje? € 19.95. Oczywiście […]

 • Gdy kamera iSight cały czas świeci

  Gdy wbudowana kamera w Twoim maku świeci non stop, to nie ma się czym przejmować. Nie jest to nic groźnego. Objawia się to tym, że podczas włączania kamery, zielona dioda się świeci, lecz nie można z niej korzystać. Czasem kamera nie „wyłącza się” gdy korzystaliśmy z jakiegoś komunikatora internetowego np. skype czy ichat. Aby rozwiązać […]

 • Najbardziej lanserskie programy na maca

  Autorem dzisiejszego wpisu jest Mateusz Skuza, który prowadzi bloga Nadgryzione.pl oraz katalog programów na Mac’a. Poniżej przedstawiam 7 aplikacji, które niekoniecznie są niezbędne, ale na pewno świetnie prezentują się na Mac’u. Jeśli uwielbiasz korzystać ze ślicznego oprogramowania, bądź lubisz chwalić się nowymi aplikacjami przed znajomymi, to jest to lista stworzona dla Ciebie.

 • Najbardziej pogięta gra na iPhone – EVER!

  Ta gra nazywa się Pah! I steruje się w niej statkiem kosmicznym. To sterowanie odbywa się głosem :). Aby lecieć w górę, trzeba mówić 'aaaaaaa”, a żeby strzelać trzeba powiedzieć 'da!’ :). Zobaczcie tą wideo-recenzję: A teraz niech ktoś spróbuje w nią grać gdzieś w miejscu publicznym :). Gra kosztuje 0.79 euro :)