Kategoria: Mac OS X

 • Skróty klawiszowe Mac’a które musisz znać

  Magią każdego systemu operacyjnego są właśnie skróty klawiszowe. W przypadku Mac’a możliwości są naprawdę duże. W tym wpisie opisze te ciekawsze skróty klawiszowe bez których mi ciężko żyć oraz przedstawię inne całkiem przydatne skróty.

 • Magnet – zarządzanie oknami na maku – w nowej, niższej cenie!

  Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią dobre aplikacje na maku w bardzo dobrych cenach. Dzisiaj taką aplikacją jest Magnet, która pozwala w bardzo prosty sposób zarządzać oknami na pulpicie. Nowa cena tego programu to $0,99!

 • Skróty klawiszowe dla cudzysłowów w MAC OS X

  Dzisiaj będzie krótko i na temat. Chodzi o cudzysłowy. Prawie wszędzie – portale czy blogi – cudzysłowy są oznaczane w ten sposób: „. Oczywiście jest to źle. U nas powinno się używać takich cudzysłowów: „ i ”. Na szczęścia na OS X jest specjalny skrót klawiszowy :).

 • Diablo 3 – premiera w Polsce i wymagania sprzętowe

  Miło mi poinformać, że jedna z bardziej kultowych i najbardziej wyczekiwanych gier – Diablo 3 będzie miała premierę 16 maja! Wymagania na maca: Minimalne: OS: Mac® OS X 10.6.8 lub nowszy | Procesor: Intel® Core 2 Duo, Grafika: NVIDIA® GeForce® 8600M GT lub ATI Radeon™ HD 2600 lub lepsze Optymalne:  OS: Mac® OS X 10.7 lub […]

 • Najbardziej lanserskie programy na maca

  Autorem dzisiejszego wpisu jest Mateusz Skuza, który prowadzi bloga Nadgryzione.pl oraz katalog programów na Mac’a. Poniżej przedstawiam 7 aplikacji, które niekoniecznie są niezbędne, ale na pewno świetnie prezentują się na Mac’u. Jeśli uwielbiasz korzystać ze ślicznego oprogramowania, bądź lubisz chwalić się nowymi aplikacjami przed znajomymi, to jest to lista stworzona dla Ciebie.

 • Apple udostępnia Mac OS X Lion (10.7) w wersji Developer Preview

  Apple udostępniło dzisiaj do ściągnięcia wersję Developer Preview swojego najnowszego systemu, który nosi nazwę Lion. Następca Leoparda i Snow Leoparda będzie posiadał szereg usprawnień i modyfikacji. Motywem przewodnim kolejnej, noszącej numer 10.7 wersji będzie przejęcie wielu przydatnych rozwiązań dotychczas dedykowanych urządzeniom iPad. Do najważniejszych usprawnień zaliczyć można Mission Control, Launchpad, Autosave, lepsze wsparcie pełnoekranowych aplikacji, […]