AirPlay 2 – wszystko co musisz wiedzieć

AirPlay 2 to nowoczesna technologia, jaką zainicjowało Apple. Jest ona udoskonaleniem AirPlay, które jest standardowym rozwiązaniem bez żadnych dodatkowych opcji. Apple pracuje jednak nad jego lepszą wersją, czyli AirPlay 2.

Bufor – porównanie AirPlay i AirPlay 2

W przypadku technologii AirPlay posiada on bufor, który ma 2-sekudnowe opóźnienie. Jest to znaczący problem przy tego typu urządzeniach. Przez ten powód nie będzie on nadawał się on doskonale do na przykład kina domowego. Podstawową zaletą buforu AirPlay 2 jest to, ze w przypadku AirPlay jeśli nastąpiłaby sytuacja, że musimy oddalić się od wifi, to AirPlay po 2 sekundach nas rozłączy, ponieważ tyle wynosi bufor, natomiast w przypadku AirPlay 2 nastąpiło ogromne udoskonalenie, ponieważ ma on spory zapas w buforze, dzięki czemu aż tak szybko nas nie rozłączy.

Kolejnym atutem jest odwieczny problem, który dotyka większości z nas. W przypadku połączenia przychodzącego na na przykład Iphone odtwarzana muzyka z głośnika może spokojnie dalej grać, a co więcej AirPlay 2 obniży jeszcze opóźnienie. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwoli na swobodne i komfortowe korzystanie z danego urządzenia.

Sterowanie – kolejne świetne rozwiązanie

Jak wiadomo w przypadku AirPlay przesyłany na przykład dźwięk z Iphona do innego urządzenia można kontrolować tylko i wyłącznie na tym Iphonie. Jeśli chcemy zmienić muzykę, czy przełączyć lub zastopować jest to możliwe tylko przy pomocy Iphona z którego ta muzyka jest przekazywana. W przypadku AirPlay 2 sterowanie jest możliwe z urządzeń, nic nie przesyłają. Jest to ogromne udogodnienie, które z pewnością każdego zachwyci. Dzieje się czasem przecież tak, że nie mamy zawsze tak szybkiego dostępu do urządzenia, które streamuje, a chcemy w danej chwili koniecznie coś zdziałać. Wówczas w przypadku nowocześniej technologii AirPlay 2 będzie to możliwe.

Multiroom – doskonale dopracowany

Dotychczas korzystanie z możliwości multiroomu było możliwe tylko i wyłącznie przy pomocy iTunes, które było źródłem dźwięku. Teraz AirPlay 2 daje nam możliwość stworzenia prawdziwego multiroomu. Precyzyjniej to ujmując jeśli chcemy puścić muzykę z urządzania Apple do innych urządzeń, które są różnie ulokowane w naszym domu, czy mieszkaniu jest to jak najbardziej możliwe.

Co więcej, pozwala na kontrolowanie różnych źródeł dźwięku jednocześnie. Multiroom to bardzo wygodne rozwiązanie dla każdego z nas. Daje nam ono poczucie swobody i szerokich możliwości, zatem Apple wykonał kawał dobrej roboty.

Nowoczesność AirPlay 2

Z racji tego, ze AirPlay 2 ma wiele innowacyjnych funkcji wielu producentów ogłosiło, że zrobi wszystko aby zmodernizować swoje produkty w celu możliwości wspierania AirPlay 2. Jak widać wszystkie atuty, których jest naprawdę wiele zostało zauważonych. Już sam ten aspekt powinien nakłonić czytelników do zainteresowania się tą technologią, na którą warto zwrócić uwagę. Nowoczesność to jedno z haseł Apple i w tym przypadku jest całkowicie zgodny zamiar z realizacją.

Atuty, które znacznie przyczyniają się do cechy, jaką jest nowoczesność to przede wszystkim szybkość i jakość dźwięku, która była troszkę zaniedbana przy AirPlay, co stwierdzili specjaliści i osoby, które naprawdę interesują się odpowiednim, doskonałym dźwiękiem.

Jakość AirPlay 2

Protokół AirPlay 2 został przede wszystkim stworzony w oparciu o AirPlay, jednakże zwrócono tutaj uwagę na dopracowanie szczegółów i jeszcze większe udoskonalenie go. Szczegółowe dane techniczne nie zostały jeszcze sprecyzowane, ponieważ na razie widnieje tylko zapowiedź AirPlay 2, jednakże po przeczytaniu wielu informacji na ten temat można wywnioskować, że będzie to naprawdę innowacyjna technologia, która przede wszystkim powiększy się o multiroom, który jest bardzo ważny przy odtwarzaniu dźwięku. Apple zapewnia, że jakość AirPlay 2 będzie doskonała, ponieważ była długi czas dopracowywana, a więc dbałość o detale powinna dać duże rezultaty.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „AirPlay 2 – wszystko co musisz wiedzieć”

  1. Awatar marsjaninzmarsa

    Czy ktokolwiek tutaj dba o jakąkolwiek korektę? 😑

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *