Jak dbać o baterię w iPhone?

Problemem dzisiejszych telefonów (nie tylko iPhone’ów), to szybkie zużywanie baterii. Wszystko za sprawą ilości czynności jakie można wykonać na nim. Jak zatem zdać o baterię w iPhonie i ogólnie telefonach? Odpowiedź jest stosunkowo prosta.

Najkrótsza i najlepsza odpowiedź na pytanie jak dbać o baterię w iPhone, to: wyłącz wszystko z czego nie korzystasz. Dzięki temu nie będzie trzeba tak często ładować baterii.

Osobisty przykład. Mój iPhone 8 vs iPhone 5s żony.

Dla przykładu mój iPhone 8 ładuję średnio co półtora dnia. A to dlatego, że intensywnie z niego korzystam: maile, komunikatory, zdjęcia, statystyki, Twitter, czytanie artykułów i oglądanie filmów na YouTube. Trochę tego jest. Z kolei iPhone 5s mojej żony jest ładowany co 4-5 dni. Dlaczego jest taka różnica? Żona używa telefonu do dzwonienia i pisania SMS-ów. Z internetu rzadko korzysta. W moim – iPhone 8 – maksymalna pojemność baterii spadła do 98% w ciągu półrocznego użytkowania urządzenia.

Dzisiaj już nie ładuje się baterii telefonu gdy jest ona prawie rozładowana. To mit.

Jeszcze kilka lat temu w wielu urządzeniach popularne było tzw. formatowanie baterii polegające na jej całkowitym rozładowaniu a następie pełnym naładowaniu. Współczesny sprzęt nie wymaga tego rodzaju zabiegów, a nawet nie są one zalecane ze względu na swoje negatywne oddziaływanie.

highlab.pl – jak dbać o baterię w laptopie

Co jeszcze można zrobić aby dbać o baterię w iPhone?

  • Nie włączaj Bluetooth, LTE czy geolokalizacji gdy z niej korzystasz. Wiem, że dzisiaj ważne są powiadomienia o nowych lajkach na FB. Ale tego typu informacje z połączenia do Internetu nie są niezbędne :).
  • Nie ma też potrzeby trzymania otwartych aplikacji by działały w tle. Wiem, że iPhone potrafi tym wszystkim zarządzać i szybki dostęp do wybranej aplikacji jest szybki. Ale przecież w danej chwili nie korzystasz ze wszystkich, co nie?

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *