Hexalogic

Hexologic – fajna łamigłówka w klimacie sudoku

Takie gry to ja lubię. Nie dość, że bardzo fajnie zrealizowana, to do tego wciągająca. A wspomniałem, że Hexologic zostało stworzone przez polski zespół? Nie? No to już wiecie!

Hexologic to łatwa do opanowania i bardzo wciągająca logiczna gra logiczna. Bazując na siatkach heksagonalnych, Hexologic odkrywa zasady sudoku. Łączenie kropek i sześciokątów będzie satysfakcjonującym doświadczeniem zarówno dla weteranów gry logicznej, jak i dla nowicjuszy. Prosta mechanika rozgrywki, ozdobiona piękną grafiką, relaksującą muzyką i wymagającymi, ale chwytliwymi zagadkami, zapewni wiele godzin zabawy graczom w każdym wieku.

Jest to opis skopiowany z AppStore’a. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że łączenie kropek może być aż tak wciągające. Z każdymi ułożonymi łamigłówkami (a jest ich ponad 60) jest coraz trudniej no i do gry wprowadzone są różnego rodzaju urozmaicenia. W grze musimy tak wstawić kropki (maksymalnie trzy, pole nie może być puste) w sześciokąty by ich suma była równa liczbie na danym boku.

Szkoda tylko, że to łączenie trochę za szybko się kończy. Wszystkie puzzle można ułożyć w kilka godzin.

Grze towarzyszy klimatyczna, relaksująca muzyka, która pozwana się skupić na grze. Tutaj bym nawet zalecał granie w słuchawkach dla większego klimatu.

Podoba mi się takie podejście do gier logicznych. Z pozoru proste zasady zmuszą nas do myślenia.

Grę oczywiście polecam każdemu. Gra kosztuje 4,99 zł. Link do AppStore.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *