MyTherapy przyjacielem w terapii zdrowotnej

Firma Zenith (Mobile Advertising Forecast 2017) podaje w swoim ostatnim raporcie, że już aż 66% populacji posiada smartfona. W Polsce ze smartfonów korzysta już ponad 23 miliony osób. Dodatkowo 85% badanych przyznaje, że smartfon jest dla nich podstawowym narzędziem codziennego użytku.

MyTherapy

Jednym z głównych sposobów jakimi technologia rewolucjonizuje nasze życie są aplikacje mobilne. Sektor „zdrowie i fitness” nieustannie ewoluuje, a aplikacje skupiają się także na kluczowym wyzwaniu, przed którym stoją służby zdrowia: przestrzeganie zaleceń medycznych przez pacjentów. W AppStore znajdziemy wiele aplikacji, które mają pomóc ludziom w przyjmowaniu leków zgodnie z zaleceniami, zapewniając ich skuteczność. Jedną z wyróżniających się bezpłatnych aplikacji na iOS jest MyTherapy. Oprócz cyklicznych przypomnień o tabletkach, MyTherapy obiecuje szereg innych funkcji, m.in. pomiary, śledzenie symptomów, cele w aktywności fizycznej i dziennik z wynikami.

MyTherapy
MyTherapy

Przyjmowane leki wraz z informacjami o dawkowaniu oraz resztę zalecanych przy leczeniu aktywności należy wprowadzić do systemu, a MyTherapy przekształci je w prostą listę rzeczy do zrobienia na dany dzień. Aplikacja wykorzysta alarm oraz wyskakujące powiadomienia aby przypominać o dawce dopóki nie zostanie przyjęta przez pacjenta.

Przypomnienia o pomiarach i aktywności działają na podobnej zasadzie. Aplikacja przypomina, że czas dokonać zaplanowanego pomiaru (np. ciśnienie, temperatura czy waga) a następnie zapamięta wpisany przez użytkownika wynik. Daje też możliwość zaplanowania czynności takich jak spacer, joga czy bieganie a powiadomienia mają motywować do osiągnięcia celu i prowadzenia zdrowego trybu życia. Za pomocą opcji kontroli symptomów (np. wystepujące bóle) i skalowanej ocenie samopoczucia w danym momencie MyTherapy ma za zadanie zadbać także o kontrolę naszego dobrego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.

Kolejną ciekawą funkcją aplikacji jest „dziennik zdrowia”, który kolekcjonuje wszystkie wprowadzone przez nas dane i przedstawia postępy w formie przejrzystych wykresów oraz daje możliwość pobrania wyników w formie raportu pdf, który może stanowić punkt startowy rozmowy z lekarzem. Pozwoli to lekarzowi na lepsze zrozumienie aktualnego stanu pacjenta i szybsze znalezienie przyczyn ewentualnych niepowodzeń. Dzięki temu zarówno lekarze, jak i pacjenci, uzyskają maksymalne korzyści z planów leczenia. Dodatkową kontrolę i motywację może stanowić opcja „zespół”, która udostępnia wyniki wybranym kontaktom, aby powiadomić o postępach lub pominiętych aktywnościach.

Aplikacja na pewno okaże się bardzo przydatna dla przyjmujących kilka medykamentów w tym samym czasie i osób zmuszonych kontrolować codziennie swoje wyniki zdrowotne. MyTherapy zaufało już ponad 500 000 użytkowników, a aplikację można pobrać całkowicie za darmo w AppStore, bez reklam i dodatkowych opłat.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *