Kabel lightning

Kabel lightning Tronsmart LTA14 19AWG 1.2m do iPhone’a – recenzja

Każdy kto posiada lub posiadał jedno urządzenie od Apple, to dobrze wie, że kable tej firmy są słabej jakości. I nie ma to znaczenia czy to kabel lightning czy od ładowarki MacBooka. Po pewnym czasie one pękają.

Pęknięty kabel lightning od Apple po 3 latach użytkowania
Tak wygląda mój kabel lightning od Apple po 3 latach użytkowania

Przechodziłem przez to kilka razy. Każdy z kabli (do MacBooka Pro, iPhone’a czy klawiatury Apple) pękał zaraz przy złączu. Szczęście w nieszczęściu, że naprawa polegała na zaklejeniu pękniętej izolacji taśmą izolacyjną. W gorszych przypadkach pozostaje nam kupno nowego kabla a w przypadku klawiatury – zakup nowego sprzętu (sic!). Oryginalne kable są drogie. Bardzo drogie.

W sklepie Apple za kabel lightning USB trzeba zapłacić zapłącić conajmniej 99 zł. A im dłuższy, tym droższy. Można też kupić kabel lightning innej firmy.

Kabel Lightning LTA14 19AWG 1.2m do iPhone’a i nie tylko

Dlatego dzisiaj chcę Wam przedstawić recenzję kabla lightning od firmy Tronsmart. A dokładniej ten model – Kabel Lightning LTA14 19AWG 1.2m.

Specyfikacja kabla lightning Tronsmart
 • USB 2.0
 • Przepustowość do 480Mbps
 • Grubość przewodu 19 AWG

Jest to nylonowy kabel z końcówką lightning przeznaczony dla telefonów, tabletów i odtwarzaczy firmy Apple. Pozwala na transfer oraz ładowanie urządzenia. Kabel posiada certyfikat Apple MFi (Stworzone dla iPhone’a/iPoda/iPada), więc wtyczka nie różni się niczym od tej dołączanej do urządzeń Apple.

Kabel Lightning LTA14 19AWG
Kabel Lightning LTA14 19AWG podłączony do iPhone’a 8

Recenzja i wrażenia

Za sprawą nylonowego wykończenia kabel lightning prezentuje się bardzo dobrze. Jest dużo twardszy od oryginału, łatwo się go formuje. Producent zapewnia, że kabel wytrzyma do 10000 zgięć.

Wejście USB jest dobrze spasowane – bez problemu wchodzi i wychodzi z portu. Nie ma luzów.

Druga część kabla – wyjście lightning jest solidnie wykonana. Podobnie jak USB nie ma problemów z wkładaniem i wyciąganiem go z gniazda. Telefon po podłączeniu do ładowania od razu reaguje i jest ładowany. W przypadku iPhone’a 8 zauważyłem małe luzy – w gnieździe kabel chodzi lekko na boki. Nie wpływa to połączenie / przesył danych / ładowanie.

Na stronie produktu jest informacja, że dzięki kablowi możliwe jest szybsze ładowanie urządzenia. Zrobiłem prosty test z ładowaniem iPhone’a 5S od kompletnego rozładowania do pełna. Oryginalny kabel jak i ten od Tronsmartu ładował z taką samą prędkością. Nie zauważyłem by była znacząca różnica.

Podsumowanie

Kabel lightning od Tronsmarta jest bardzo dobrą alternatywą dla oryginalnych kabli Apple. I w dodatku w dobrej cenie – 59 zł. Jedyny minus jaki widzę w tym kablu to USB 2.0. Mogło być szybsze.

Na plus
 • Solidne wykonanie
 • 1.2 m długości
 • W zestawie pasek do spinania kabla na rzep
 • Dostępny w kolorach szarym i czerwonym
 • Dobra cena – 59 zł
Na minus
 • USB 2.0

Opublikowano

w

przez

Komentarze

2 odpowiedzi na „Kabel lightning Tronsmart LTA14 19AWG 1.2m do iPhone’a – recenzja”

 1. Awatar SeoNinja.pl

  Faktycznie pękanie tych kabli jest uciążliwe, wniosek jest taki, że „zamiennik” lepszy od oryginału? :)

 2. Awatar shpyo
  shpyo

  Tak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *