Ekran iPhone X przestaje reagować w niskich temperaturach

Kilka dni temu pisałem o problemach z wyświetlaczem iPhone X gdzie pojawia się pozioma zielona linia, tak teraz jest kolejny problem. Ekran iPhone X przestaje reagować na dotyk pod wpływem niższych temperatur.

Idzie jesień a wraz z nią niższe temperatury. Mój iPhone 5S już to odczuwa i gdy jest około 20% baterii, to sam się wyłącza. W przypadku iPhone X sprawa wygląda zupełnie inaczej. Ekran nie reaguje na dotyk w różnych miejscach. Wg Apple jest to bug związany z samym oprogramowaniem i już pracuje nad poprawką.

 

We are aware of instances where the iPhone X screen will become temporarily unresponsive to touch after a rapid change to a cold environment. After several seconds the screen will become fully responsive again. This will be addressed in an upcoming software update.

Co ciekawe, wg użytkowników który napotkali problem, ustarka znika samoistnie po kilku minutach. Poniżej kawałek posta jednego z użytkowników forum MacRumors, który mieszka w Finlandii :).

I have a space gray 256gb iPhone X and I really like the phone, except…

I live in Finland and here is cold (-30-5°C) about 6 to 7 months in a year. Yesterday I noticed that when I’m outside and temperature hits about -1°C (~30°F) my iPhone X’s display becomes working incorrectly. Some touches aren’t recognized and some are not accurate at all. Problem solves itself after about 3-5 minutes of use, or when I go back indoors.

Wg Apple iPhone X powinien poprawnie funkcjonować w temperaturach od 0 do 35 stopni Celsjusza.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *