iPhone X ma problem z wyświetlaczem – zielona pozioma linia pojawia się w losowych miejscach

Jeszcze nie tak dawno, bo miesiąc temu, pisałem o problemach z baterią w iPhone’ach 8, a od kilku dni pojawiają się informacje o problemach z ekranem w iPhone X. Kilku użytkowników tych telefonów zaczęło zgłaszać ten problem na Twitterze i forach związanych z Apple. W tym na oficjalnym.

W czym jest problem? Podczas normalnego użytkowania telefony pojawia się zielony, cienki pasek na ekranie. Zachodnie serwisy nazwały ten problem jako green line of death. MacRumors pisze o conajmniej 25 przypadkach jakie pojawiły się w sieci. Więc jest to bardzo mały odsetek.

Powyższe zdjęcie pochodzi z oficjalnego forum Apple od użytkownika tomek80. Wspomniany Tomek nawet dzwonił na infolinię Apple, jak możemy przeczytać w tym wątku, ale konsultant nie widzi w tym problemu.

Wszystkie przypadki opisują ten sam scenariusz, podczas codziennego użytkowania telefonu nagle pojawił się zielony, poziomy pasek. Reset urządzenia nie pomaga rozwiązać ten problem. Opisany defekt pojawia się we wszystkich modelach iPhone X o pojemności 64GB oraz 256GB w różnych wariantach kolorystycznych.

Apple wymienia wadliwe iPhone’y X

Dobra wiadomość jest taka, że gdy zaniesiemy iPhone X do autoryzowanego sklepu, to urządzenie zostanie wymienione na nowe bez żadnych problemów.

Podobny problem miał Samsung Galaxy 7 Egde

Jak wspomniał MacRumors, podobny problem mieli użytkownicy Samsunga Galaxy 7 Edge. Różnica była taka, że zamiast zielonego paska był różowy. Przypomnę tylko, że ten model Samsunga ma ten samy typ ekranu – OLED. Samsung uznał ten problem jako sprzętowy i też wymieniał telefony na nowe.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *