Właśnie instaluję kolejną, publiczną wersję beta iOS 11

Od wczoraj publiczni testerzy, czyli m.in. ja, mogą pobrać i zainstalować drugą wersję publiczną beta iOS 11. Druga wersja pojawia się dość szybko – zaledwie po 2 tygodniach od pierwszej wersji bety. Publiczna wersja beta iOS 11 odpowiada trzeciej wersji beta dla programistów.

Na ekranie instalacji tej wersji systemu nie było informacji co zostało zmienione więc nie wiem za bardzo czego się spodziewać. Mam nadzieję, że ta wersja iOS 11 poprawi niedoskonałości animacji czy też innych rzeczy które m. in. opisywałem w poprzednim moim wpisie na temat własnych testów.

Przypomnę tylko dwa największe mankamenty iOS 11:

  • Ubijanie aplikacji poprzez podwójny klik w Home i przesunięcie ku górze wybranej aplikacji nie działa poprawnie. Często się zdarza tak, że przed chwilą zamknięta appka po 2 sekundach się znowu pojawia. Na tym samym ekranie często zdarza się tak, że okno aplikacji nie reaguje na gestu.
  • Gdy wyłączam WiFi na wieczór, to następnego dnia z samego rana WiFi jest włączone :). Sprawdzałem to przez kilka dni i za każdym razem WiFi się włączało.

Wpis będę aktualizował na bieżąco.

Aktualizacja — 10.07.2017 Pobawiłem się trochę tą wersją systemu i muszę przyznać, że Apple znacząco poprawiło płynność animacji np. przy „ubijaniu” appek. Co więcej – nie ma już problemu z zamykaniem okienek. Czujnik ruchu bardzo dobrze reaguje na gesty i programy zamykają się za pierwszym razem.

Po aktualizacji, aplikacja odpowiedzialna za ustawienia telefonu (przypomnę, że testuję na iPhone 5S) zaczęła pokazywać opcje w języku polskim i angielskim. W sumie tego angielskiego jest znacznie więcej. Nie pomogła ręczna zmiana języka.

Aktualizacja — 19.07.2017 Właśnie się zreflektowałem, że WiFi z Centrum Sterowania się włącza oraz rozłącza z daną siecią. Początkowo myślałem, że się wyłącza WiFi całkowicie, ale ikona wyłączonego WiFi jest z przekreśloną ikonką. Z kolei wyłączona sieć komórkowa jest bez przekreślenia. Trochę brak spójności wg mnie.


Opublikowano

w

, ,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *