Kamera 3D w iPhone 8?

Pojawiła się kolejna plotka na temat potencjalnego wyposażenia iPhone’a 8. Tym razem została ona przekazana przez znanego analityka Ming-Chi Kuo z KGI. Twierdzi on bowiem, że flagowy produkt Apple będzie posiadał kamerę 3D!

Potencjał takiej kamery można wykorzystać m.in. do logowania się do gier czy aplikacji.

Wg Kuo, przednia kamera iPhone 8 (czy też iPhone X) ma zostać wyposażony w moduł podczerwieni. Będzie można ją wykorzystać m.in. do seflie 3D, podmiany twarzy w grze a nawet do odblokowania telefonu. Jak zauważa Neil Hughes z AppleInsider kamera może posłużyć jako element dwuetapowego odblokowywania urządzenia – odcisk palca oraz skan twarzy. Co więcej, Kuo mówi, że ten moduł mógłby być wykorzystywany do skanu twarzy jak i tęczówki oka!

Cały hardware miałby być dostarczony przez firmę PrimeSense, która została kupiona przez Apple za 315 mln dolarów w 2013 roku.

Analityk jeszcze dodaje, że ta technologia pozwoliłaby firme z Cupertino być o rok a nawet dwa lata przed konkurencję.

Czy ta kamera pojawi się w najbliższym modelu telefonu? Ciężko powiedzieć, gdyż nie ma informacji na jakim etapie jest Apple z produkcją oraz testami tej technologii.

Informacje mogą być bardzo prawdopodobne, gdyż w tym tygodniu okazało się, że jeden z producentów iPhone’a kupił izraelską firmę RealFace za 2 miliony dolarów. Ponadto w styczniu doszło do podobnej transakcie w której Apple kupiło firmę Emotient, która zajmuje się analizowaniem mimiki twarzy.

Na pewno kamera 3D może być kolejnym, mocnym argumentem by polska cena iPhone’a 8 zbliżyła się 10 tys. złotych.


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *