iLans.pl – blog o Apple

O produktach Apple, porady, ciekawostki, darmowe gry – recenzje

Okulary od Apple – pierwsze plotki

Bloomberg donosi, że Apple rozważa wprowadzenie nowego produktu na rynek. Tym razem mają to być okulary do m.in. rozszerzonej rzeczywistości. Jest to o tyle ryzykowny projekt gdyż podobny produkt od Google – Google Glass – nie był jakimś dużym sukcesem.


Wg informacji uzyskanych przez Bloomberga, Apple jest dopiero w fazie początkowej. Rozmówcy zdradzili reportorom następujące informacje:

  • będzie łączyło się z urządzenia z nadgryzionym jabłkiem,
  • będą powiadomienia oraz przeglądanie zdjęć,
  • może być używane do rozszerzonej rzeczywistości.

Wiadomo już, że Apple prowadzi rozmowy z potencjalnymi dostawcami niezbędnych podzespołów do stworzenia takich okularów. Podobno już są zamówione małe wyświetlacze które będą pokazywały obraz w okolicach oka. Źródła firmy z Cupertino mówią, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to być może nowy produkt – okulary – powinny trafić do sprzedaży w 2018 roku.

Z powodu wyhamowania sprzedaży iPhone’ów, Tim Cook jest pod dużym ciśnieniem by stworzyć zupełnie nowy produkt. Pikanterii do tej plotki może dodawać fakt, że lipcu tego roku CEO Apple wypowiadał się w samych pozytywach dla przyszłości rynku rozszerzonej rzeczywistości. A działo się to premierze gry Pokemon Go.

Brak komentarzy, Skomentuj lub Pinguj

Komentujesz wpis “Okulary od Apple – pierwsze plotki”

Witaj na blogu o Apple!

W tym miejscu znajdziesz informacje o najnowszych produktach Apple, porady oraz recenzje sprzętu. Nie zabraknie też informacji o ciekawych grach na iPhone'a czy iPada.