iLans.pl – blog o Apple

O produktach Apple, porady, ciekawostki, darmowe gry – recenzje

Najbardziej irytujący feature iOS 10!

Od momentu premiery iOS10 minęło już trochę czasu. Udało mi się zapoznać z tą wersją systemu i muszę Wam powiedzieć, że jest jedna rzecz, którą Apple – pisząc kolokwialnie – zwaliło na całej linii. Hejtowany przez niektórych recenzentów design powiadomień czy brak minijacka to pikus!


touchid

Tym fuckupem jest odblokowywanie telefonu przy włączonym Touch Id! Tak. Nie wiem kto w Apple wpadł na tak debilny pomysł.

Wcześniej. W poprzedniej wersji iOS aby odblokować telefon za pomocą odcisku palca można było poprostu użyć palca lub przesunąć ekran i wprowadzić kod.

Teraz. W iOS 10 przy włączonym Touch Id można tylko odblokować odciskiem. Jeżeli 3 razy nie uda się, to użytkownik jest proszony o podanie kodu. Brzmi logicznie. Ale dlaczego nie mogę wybrać opcji na odblokowanie kodem? Żeby było jeszcze dziwniej aby odblokować telefon muszę wykonać 3 czynności:

  1. Napiskam przycisk Home.
  2. TouchId (odblokowanie w tle – na górze telefonu <tam gdzie jest godzina> się pojawia info, że odblokowane).
  3. I znów muszę nacisnąć Home.

Nie mam pojęcia dlaczego muszę odblokować wciskając kolejny raz klawisz Home. Czasami wystarczą tylko dwa kroki.

Inni użytkownicy iPhone’a również narzekają na to:

Edycja. Właśnie zauważyłem, aby włączyć klawiaturę numeryczną do wpisywania kodu, to należy nacisnąć jeszcze raz przycisk Home po wykonaniu punktu 1).

Brak komentarzy, Skomentuj lub Pinguj

Komentujesz wpis “Najbardziej irytujący feature iOS 10!”

Witaj na blogu o Apple!

W tym miejscu znajdziesz informacje o najnowszych produktach Apple, porady oraz recenzje sprzętu. Nie zabraknie też informacji o ciekawych grach na iPhone'a czy iPada.