W dobie bezprzewodowych urządzeń, bezprzewodowy głośnik staje się naturalnym dodatkiem do swojego telefonu (np. iPhone), komputera czy tabletu. Wybór jest ogromny. Zakres cenowy również. W tej notce przedstawię Wam czym kierowałem się podczas wyboru mojego bezprzewodowego głośnika do iPhone’a, czyli postaram się odpowiedzieć na pytanie – jaki głośnik bezprzewodowy?

Do zakupu tego urządzenia przymierzałem się od dłuższego czasu. Dlaczego głośnik bezprzewodowy? Jak wspomniałem we wstępie – jest to naturalny wybór. Dzisiaj każdy komputer i inne urządzenie mobilne jest wyposażone w bluetooth dzięki czemu może łączyć się z innymi urządzeniami (nie tylko głośnikami). Urządzenia Apple są dodatkowo wyposażone w technologię AirPlay, która pozwala przesyłać dźwięk w lepszej jakości. Nigdy nie testowałem AirPlay i nawet nie brałem tego pod uwagę przy wyborze. Oczywistym wyborem był dla mnie bluetooth.

Jaki głośnik bezprzewodowy – czym się kierowałem przy wyborze?

 • Czasem pracy na pełnej baterii.
 • Wyglądem (design).
 • Bluetooth.
 • Cena nie grała większej roli. Chciałem wydać maksymalnie 800 zł.

Głośniki sprawdzałem różne, w kilku sklepach. Głównie pod kątem dźwięku (na moje amatorskie ucho), jakości wykonania no i wyglądu.

Byłem bliski zakupu JBL Pulse. Całkiem fajnie wyglądają w nim efekty świetlne (LED). Bateria 6000 mAh robi swoje. Potem doszedłem do wniosku, że to zbędny bajer. Przyglądałem się jeszcze głośnikom firmy BOSE (SoundLink Mini głośnik Bluetooth II), ale sprzęt ponad mój budżet.

Ostatecznie wybrałem głośnik bezprzewodowy JBL Charge 3

Jaki głośnik bezprzewodowy?

Dlaczego JBL Charge 3?

 • Do 20 godzin pracy (6000 mAh) na jednym ładowaniu – wydaje mi się, że może grać znacznie dłużej.
 • Pełni funkcję power banku (ładowanie przez USB).
 • Jest lekki (800 g).
 • Design! Tkana maskownica (zdjęcie poniżej – zbliżenie na tkanie) i gumowe wykończenie.
 • Jest wodoszczelny (wg instrukcji może być zanurzony w wodzie do 30 minut) – jeszcze nie sprawdzałem :).
 • JBL Connect, dzięki któremu mogę połączyć kilka głośników JBL i urządzić niezłą imprezę!
 • Zestaw głośnomówiący.

JBL Charge 3

Głośnik JBL Charge 3 mam już od prawie miesiąca i muszę przyznać, że był to bardzo dobry zakup. Bardzo dobrze gra, wytrzymuje podrzucanie go przez moją córkę. Właśnie. Córka. Uwielbia go. Może chodzić z muzyką po mieszkaniu. Lubi też jak stawia się go w pionie, włącza coś co mocniej gra (basy) i obserwuje ruszającą się membranę.

Fajną rzeczą jest jeszcze to, że można odbierać rozmowy telefoniczne i używać go jako zestaw głośnomówiący. I muszę Wam powiedzieć, że jakość jest fenomenalna. Głos jest bardzo naturalny.

Bardzo polecam ten głośnik. Kosztuje niecałe 800 zł. Są to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Mam nadzieję, że spodobała się Wam moja recenzja tego modelu JBL Charge 3.