Yosemite i problemy z logowaniem do systemu

Przed aktualizacją do OSX Yosemite nigdy jej nie miałem więc podejrzewam, że ma to związek z tą aktualizacją. Jak to się objawia? Na początku wiesza się cały system, potem to wyłączeniu komputera i poprawnym zalogowaniu system się wiesza przy ładowaniu. Pasek postępu podczas bootowania zatrzymuje się mniej więcej w 1/4. Po kolejnym resecie dalej jest to samo.

W ostatni weekend ta sytuacja przytrafiło mnie się drugi raz. Więc chyba nie można mówić tutaj o przypadku i coś musi być na rzeczy. Jak sobie poradziłem z tym problemem?

W sieci widziałem podobne problemy i wszędzie pisali, że to problem częściowo związany z FileVault – być może dysk się blokuje przy próbie szyfrowania danych. Ciężko mi to potwierdzić.

Dodatkowym symptomem tego problemu jest to, że jak próbuje się wybudzić komputer, to pojawia się czarny ekran zamiast ekranu logowania.

Aby poradzić sobie z tym problemem… potrzebna jest cierpliwość. Poważnie.

Rozwiązanie problemu jest dość proste, ale zarazem czasochłonne i sprowadza się do resetowania komputera aż pojawi ekran do… resetowania hasła. Skąd resetowanie hasła? Nie wiem, system się domyślił (błędnie z resztą), że powodem zawieszki podczas bootowania jest hasło :).

Po resecie hasła i ponownym uruchomieniu komputera, o dziwo, wszystko wraca do normy.


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *