PhotoMath – robisz zdjęcie zadaniu z matematyki i za chwilę masz rozwiązanie

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Idziecie na egzamin, klasówkę z matematyki i trzeba rozwiązać jakieś zadanie. Jak to często bywa z matematyką, idzie jak krew z nosa. W końcu się poddajecie, wyciągacie telefon, robicie zdjęcie zadaniu i dostajecie rozwiązanie sekundę później.

Brzmi jak fantastyka? Nie, jest już taka aplikacja. Nazywa się PhotoMath. Tak właśnie działa właśnie PhotoMath. Można by rzec, że to rewolucja. Teraz rozwiązywanie zadań z matematyki będzie dużo prostsze no i szybsze.

Zadanie: 9x – 7 = 13 – 4x (najedź tutaj kamerą telefonu by poznać rozwiązanie).

Tak wygląda aplikacja w akcji:

photomath

Jak działa PhotoMath? Cały magia polega na szukaniu matematycznych cech skanowanego tekstu na żywo. Aplikacja skanuje tekst, jeżeli pasuje do wzoru analizuje go i po chwili na ekranie mamy wynik równania. Wszystko działa bardzo szybko. Przy kilku próbach jakie robiłem, zauważyłem, że nie zawsze dobrze rozpoznaje równanie do rozwiązania. Widać to dobrze na powyższym obrazku. PhotoMath źle policzył to równanie (a jest ono identyczne z przykładowym screenem na stronie aplikacji ;).

Zaletą PhotoMath jest to, że pokazuje krok po kroku, jak został wyliczony x. Przenoszenie na jedną stronę, dodawanie i odejmowanie liczb.

Tą aplikację należy traktować jako próbkę możliwości co można dzisiaj zrobić z telefonem. Twórcy tej aplikacja tłumaczą, że program jest kierowany do dzieci, które nie są w stanie same rozwiązywać zadań lub nie mają możliwości dostania indywidualnej pomocy.

Docelowo programiści z MicroBlink chcą wykorzystać podobny mechanizm analizy tekstu do skanowania dokumentów bankowych czy rachunków.

PhotoMath jest darmowy na iOS i telefony z Windowsem. Na Androida będzie dostępna na początku 2015 roku.


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

2 odpowiedzi na „PhotoMath – robisz zdjęcie zadaniu z matematyki i za chwilę masz rozwiązanie”

  1. Awatar surimi

    Do czego to doszło, że telefon za nas rozwiązuje zadanie, którego nawet nie trzeba do niego wklepać. Jeżeli aplikacja zostałaby udoskonalona, mielibyśmy nową erę ściągania na sprawdzianach…

  2. Awatar otylia
    otylia

    oblicz pole powierzchni prostopadłościanu o wymiarach : 4cm,7cm,cm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *