iLans.pl – blog o Apple

O produktach Apple, porady, ciekawostki, darmowe gry – recenzje

iPhone 500 zł taniej? Czyli jak kupić tanio iPhone

Okazuje się, że lans nie musi dużo kosztować (wiem, pojęcie mocno względne). Najnowszego iPhone’a można kupić o prawie 500 zł taniej i będzie taniej niż w iSpocie, w abonamencie z telefonem (bez różnicy jaki operator) czy nawet na Allegro. Czyli jak kupić iPhone tanio?


Aby kupić ajfona z taką zniżką, to trzeba spełnić 2 warunki:

 1. Prowadzić działalność gospodarczą.
 2. Posiadać europejski NIP (prefiks „PL” przed NIP).

Dzięki temu, można kupować w Apple Store wszystkie produkty z bez VAT (0%). Już znasz tą sztuczkę, ale przy składaniu zamówienia dalej będzie VAT 23%. Co jeszcze trzeba zrobić? Trzeba zadzwonić na infolinię i poprosić o korektę zamówienia o VAT 0%, bo są to zakupy wewnątrz EU.

Jest jedno ale… czas. Piszę z własnego doświadczenia. Zamówienie składałem 17 lutego. Tydzień później (24 lutego) dostałem informację, że mogę robić przelew na wartość netto. Jak się później okazało, mogłem zrobić to od razu po zgłoszeniu chęci dostania FV z VAT 0%. Dlaczego? Bo przelew jest księgowany do 3 dni. To nie jest prawda. Dopiero po telefonie na infolinię z pytaniem czy przelew doszedł, została wysłana wiadomość do działu finansowego Apple w Irlandii. 24 godziny od mojego narzekania, dostałem informację, że zamówienie zostało wysłane…

Niby Apple, ale czas oczekiwania na realizację zamówienia jest dość długi. Jeżeli chcesz zaoszczędzić kilka złotych na produktach z nadgryzionym jabłkiem, to musisz uzbroić się w cierpliwość. Coś za coś :). 5 marca będzie kurier ;>

6 komentarzy, Skomentuj lub Pinguj

 1. Na blogu mojej dziewczyny jest taka wyszukiwarka do wyszukiwania okazji :http://gdzie-tanio-kupic.blogspot.com/ Pewnie coś tam znajdziesz :) Powodzenia :)

 2. Arni

  Cześć

  w jakim apple store skłądałeś zamówienie ?

  Arni

 3. shpyo

  @Arni: kupowałem przez apple.com. Mój iPhone przyszedł z magazynów w Czechach.

 4. O proszę, o tym to ja nie słyszałem, nie wiedziałem. Dzięki za info, zainteresuję się sprawą :D

 5. Kuba

  nie powinieneś następnie w Polsce odprowadzić podatku ? (VAT23%)

 6. shpyo

  @Kuba: prowadzę DG. Nie muszę odprowadzać. Zakupy w UE są 0% VAT.

Komentujesz wpis “iPhone 500 zł taniej? Czyli jak kupić tanio iPhone”

Chcesz być na bierząco? Śledź iLans.pl na Facebooku!

Witaj na blogu o Apple!

W tym miejscu znajdziesz informacje o najnowszych produktach Apple, porady oraz recenzje sprzętu. Nie zabraknie też informacji o ciekawych grach na iPhone'a czy iPada.