Miał być wpis o tym jak przejść Flappy Birds, jednak będzie o czym innym (też związane z tą grą). Gra która stała się hitem ostatnich dni w AppStore i Google Play Store dzisiaj nie będzie dostępna w obu tych sklepach.

Oficjalna historia. Twórca Flappy Birds – Dong Nguyen – ogłosił wczoraj na Twitterze, że jego hitowa gra nie będzie dostępnie od niedzieli w AppStore. Autor, najzwyczajniej w świecie nie mógł znieść tego co się dzieje wokół jego gry. Niby chodzi o to, że gra za dużo zarabia – $50,000 dziennie na emitowanych reklamach w grze. Czyli można powiedzieć, że twórca gry nie poradził sobie z popularnością. Ciężko mi w to uwierzyć, bo mega ciężko się gra w tą grę. I w tym momencie dochodzimy do wpisu który miał się tutaj pojawić, czyli „Jak przejść Flappy Birds” :):

Cała ta historia ma jednak drugie dno. Autorowi zarzuca się, że mocno się inspirował grafikami z Mario Bros. Chodzi o rury, przez które trzeba się „przecisnąć” ptaszkiem :).

Oraz o podobieństwo ptaszka do potworków z Mario Bros:

Nieoficjalnie, to jest ta rzecz z którą autor nie dał sobie rady.

Niektórzy jeszcze doszukują się w tym drugie dna. Dong Nguyen postanowił wykorzystać szum wokół tej gry by zdobyć jeszcze więcej pobrań i tym samym zarobić jeszcze więcej na reklamach.