iLans.pl – blog o Apple

O produktach Apple, porady, ciekawostki, darmowe gry – recenzje

Tapes – screencast dla Maca

Nie wiem jak dla Was, ale mi czasami bardzo brakuje aplikacji na Maca dzięki której mógłbym nagrać coś z mojego ekranu. Mac sam w sobie ma opcję robienia screenów i to jest fajne, ale nie ma jak nagrać krótkiego filmiku. I w tą lukę wypełnia aplikacja Tapes.


usetapes

Jak działa Tapes? Proste. Po instalacji ikonka ląduje w menu (tam gdzie jest zegar). Z tego miejsca aktywujemy nagrywanie. Potem już tylko musimy zaznaczyć obszar ekranu gdzie będziemy nagrywać i mamy do 5 minut. Po zakończeniu, nagranie zostanie wysłane (w tle) na serwer i gdy wgrywanie się zakończy, to adres URL zostanie skopiowany do schowka.

Przykładowe video pokazujące możliwości tej appki znajdziecie tutaj.

Aplikacja kosztuje 8,99€  ($9,99). Wspomniałem, że została stworzona przez polaków z Ink? Minusem tego programu jest to, że nagrania nie można wrzucić na stronę, czy też pobrać i wrzucić na YT. Wiem, że aplikacja cały czas jest rozwijana i kto wie, może za jakiś czas pojawią te opcje.

Brak komentarzy, Skomentuj lub Pinguj

Komentujesz wpis “Tapes – screencast dla Maca”

Chcesz być na bierząco? Śledź iLans.pl na Facebooku!

Witaj na blogu o Apple!

W tym miejscu znajdziesz informacje o najnowszych produktach Apple, porady oraz recenzje sprzętu. Nie zabraknie też informacji o ciekawych grach na iPhone'a czy iPada.