Najbardziej lanserskie programy na maca

Autorem dzisiejszego wpisu jest Mateusz Skuza, który prowadzi bloga Nadgryzione.pl oraz katalog programów na Mac’a.

Poniżej przedstawiam 7 aplikacji, które niekoniecznie są niezbędne, ale na pewno świetnie prezentują się na Mac’u. Jeśli uwielbiasz korzystać ze ślicznego oprogramowania, bądź lubisz chwalić się nowymi aplikacjami przed znajomymi, to jest to lista stworzona dla Ciebie.

EarthDesk zmieni tło naszego biurka na mapę świata. Nie było by w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że wraz z upływem czasu, zmienia się na niej oświetlenie poszczególnych miejsc na ziemi. Umożliwia to łatwe określenie jak długo postało do zachodu/wschodu słońca.

CoverSutra wyświetla na biurku okładkę, aktualnie słuchanego albumu w iTunes. Także, jeśli nie przypadł Ci do gustu EarthDesk, ale nie przestajesz słuchać muzyki, to ta aplikacja będzie świetnym uzupełnieniem Twojego biurka. Dużym jej plusem jest też to, ze oprócz wyżej wspomnianej funkcji, ułatwia ona także kontrolowanie odtwarzania muzyki przez iTunes.

Things służy do zaradzania zadaniami do zrobienia. Umożliwia tworzenie oraz planowanie zadań, a także organizowanie ich w projekty. Mamy możliwość ustawiania zadań na dziś, później, bądź „kiedyś”. Wszystko to opakowane w śliczne opakowanie, że aż chce się więcej czasu poświęcać na samo przeglądanie i planowanie zadań, niż na samo ich wykonywanie. Dodatkowo, w docku zawsze łatwo możemy sprawdzić liczbę zadań, jaka pozostała nam dziś do zrobienia.

Notebook to aplikacja od notowania, która przypomina prawdziwy notatnik. Jednak oprócz samego teksu, umożliwia dodawanie do niej także treści multimedialnych – grafik, filmików oraz dźwięków. Wszystko notatki można łatwo odnaleźć w spisie treści, bądź specjalnych zakładkach, także papierowy notatnik może być zastąpiony na zajęciach właśnie przez tę aplikację.

Delicious Library służy do katalogowania naszych przedmiotów – książek, filmów DVD, płyt CD, oprogramowania, gier, zabawek, gadżetów, narzędzi oraz ubrań. Dodane przedmioty oprócz opisu, posiadają własną grafikę, która wyświetlana jest na półce wszystkich przedmiotów, bądź odpowiedniej kategori. Takie kolekcje – oprócz przeglądania w aplikacji – można wyeksportować jako stronę WWW, bądź do aplikacji na iPhone/iPod touch.

Vinoteka umożliwia nam stworzenie biblioteki naszych posiadanych win. Możemy zaznaczyć, które z win posiadamy na półce, w lodówce, bądź w piwniczce. Oprócz tego, możemy także dodawać opinie do win, organizować je w listy itp. Tak samo, jak w przypadku aplikacji Delicious Library, mamy możliwość wyeksportowania naszych kolekcji do aplikacji na iPhone’ie/iPodzie touch, dzięki czemu w każdej chwili będziemy mogli pochwalić się perełkami z naszej kolekcji.

iStat menus umożliwia monitorowanie niemal każdego aspektu systemowego, wprost z paska menu. Dzięki niemu zawsze będziesz na bieżąco z informacjami na temat stanu Twojego: procesora, dysku, baterii, sieci, pamięci oraz wielu innych informacji. W dodatku wszystkie wyświetlane dane prezentowane są w świetnej formie, dlatego obserwować je w tym programie to czysta przyjemność.


Opublikowano

w

, , ,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *