Veggie Samurai – konkurent Fruit Ninja!

Gdy pierwszy raz zobaczyłem screeny do tej gry, to pomyślałem, że to jakiś żart. Więcej – ktoś skopiował pomysł gry Fruit Ninja.

Pierwsza różnica, jaką widać gołym okiem to fakt, że ścinamy różnego rodzaju warzywa zamiast owoców. Tutaj można by zakończyć porównywanie tych gier. Jest jeszcze kilka szczegółów, którymi te gry różnią się od siebie (po za tym, która była pierwsza i jest jedną z najlepiej sprzedających się gier w AppStore). Są to:

  • Kilka trybów graniasamuraj (im więcej zetniemy warzyw tym lepiej), harmonia (gra na czas, musimy ściąć jak najwięcej warzyw w określonym czasie), chaos (możemy sprawdzić nasz refleks), sortownia (tniemy te warzywa, których nie ma w wozie).
  • Coś czego mi brakowało we Fruit Ninja – cięcia owoców na kilka kawałków. Tutaj jest to możliwe. Za każdą dodatkową część dostajemy dodatkowe punkty.
  • Mamy 3 życia zamiast jednego.

Oczywiście nie zabraknie klimatycznej muzyki.

Czy warzywka są lepsze od owoców? Wg mnie nie. Pomysł niby ten sam + rozszerzenie go o rzeczy, których brakowało pierwowzorowi. Nie wiem czy zauważyliście, ale Veggie Samurai jest strasznie ponury (kolory, klimat). Jak dla mnie, trochę zbyt dosłownie ludzie z QuanttumSquid oddali klimat warzyw – że pochodzą z czarnej ziemi.

Gra kosztuje 0.79€. [kup]

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *