Podstawka chłodząca Macally

Dzisiaj opiszę Wam moją przygodę z tą podstawką. Do zakupu podstawki pod laptopa przymierzałem się od dłuższego czasu, a że nadarzyła się okazja, to kupiłem. Za jedyne 129zł (w Saturnie), w sklepie Cortland kosztuje tylko 142zł :). Tą podstawką jest EcoFan od Macally. Dlaczego właśnie taka? Z dwóch powodów:

 • Bardzo fajny wygląd, mój czarny MacBook mieści się spokojnie (13,3″), 15,4″ też się spokojnie zmieści. Większe już nie.
 • Cena – wg mnie dość atrakcyjna.
 • Jest ekologiczna – wykonana z bambusa.
 • Jak się po dłuższym czasie okazało, bardzo dobrze się na niej pisze.
 • Zasilanie via USB laptopa.

Zalety (jak powyżej) + to, że wiatraczki chodzą bardzo cicho. Jest to takie przyjemnie buczenie (kwestia gustu :).

Jeśli chodzi o wady, to muszę przyznać, że w ogóle nie czuję tego chłodzenia. Nawet po odpaleniu widgeta iStatPro, który pokazuje temperatury (procesor, dysk twardy itp.). Próbowałem w różny sposób sprawdzić czy coś się chłodzi (chociaż minimalnie). Pomimo dłuższego czasu (tj. 2h), zauważyłem (czasami) obniżenie temperatury zaledwie o jeden stopień (CPU rozgrzane do 67°C). Z kolei zaraz po podłączeniu podstawki do USB, to wszystko zaczęło się rozgrzewać :).

W momencie pisania tej recenzji, dałem jeszcze jedną szansę „chłodziarek” i z 67°C spadło nawet do 61°C, ale nie wiem czy to wina tego, że wyłączyłem inne programy z których korzystałem. Może problemem jest tutaj obudowa mojego MacBooka – plastyk, a nie aluminium.

Z drugiej strony to chłodzenie można bez problemu wykorzystać do chłodzenia spoconych dłoni, od pisania (czy trzymania) na klawiaturze :).


Opublikowano

w

, ,

przez

Komentarze

2 odpowiedzi na „Podstawka chłodząca Macally”

 1. Awatar b4it

  Dlaczego fakt, że jest ekologiczna jest zaletą? Jaką to robi komukolwiek różnicę?

 2. Awatar shpyo
  shpyo

  Z tym eko, to chodzi o to, że drzewo bambusowe rośnie szybciej niż zwykłe drzewa. Dlatego jest eko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *