Neuroshima Hex już jest!

W końcu! Jedna z dłużej oczekiwanym gier na iPhone – przynajmniej przeze mnie. Dla prawdziwego fana tej gry, cena nie gra roli. Ile kosztuje? 2.39€ – to nie jest dużo.

Dla osób, które nie wiedzą czym jest Neuroshima Hex, krótkie wprowadzenie. To logiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza wydana przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku, której akcja toczy się w postnuklearnym uniwersum gry fabularnej Neuroshima. Gra toczy się na planszy podzielonej na 19 heksagonalnych pól, stąd nazwa. Rozgrywka toczy się w systemie turowym. Każdy z graczy (reguły przewidują 2 do 4) w czasie rozgrywki „kieruje” jedną z czterech armii: Posterunkiem, Mutantami Borgo, gangami Hegemonii lub maszynami Molocha, reprezentowanych przez zestaw 35 heksagonalnych żetonów każda.

Tyle jeśli chodzi o wprowadzenie. Jak to w każdej grze bywa, naszym zadaniem jest pozbyć się przeciwnika – w tym przypadku ostrzelać „sztab” (baza armii). Dla początkujących jest przygotowany tutorial (w postaci filmu), który bardzo szczegółowo opisuje zasady grania, używanie żetonów z armiami.

Muszę przyznać, że cyfrowa wersja Neuroshimy bardzo dobrze oddaje klimat planszówki. Co więcej, graniu towarzyszy bardzo klimatyczna muzyka, która zmienia się gdy jest walka.

Dla konesera tej gry na pewno ważną rzeczą będzie to, że problemy natury zasad zostaną rozstrzygnięte. Wiem po sobie, bo jak graliśmy z kolegami, to nie raz pojawiały się tego typu problemy.

Gra oferuje nam granie w trybie multiplayer (parowanie iPhonów, maksymalnie 4 osoby mogą grać na jedny iPhonie). Innych trybów multiplayerów nie testowałem.

Grę na prawdę polecam każdemu. Warto. [klik]


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Neuroshima Hex już jest!”

  1. […] swoją premierę miała gra Neuroshima Hex Puzzle, ciekawa wariacja na temat oryginalnej gry Neuroshima Hex, w której naszym zadaniem jest rozwiązanie aż setki […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *