Uni War

Na tą grę, podobnie jak Tiki Towers, załapałem się w promocji. Przez jeden dzień była dostępna za darmo (swoją drogą będę musiał chyba zacząć pisać o takich jednodniowych promocjach w AppStore).

Uni War jest grą strategiczną. Na dodatek turową i heksadecymalna (jednostka wojenna może poruszać się w jedną z sześciu stron). Ta gra powinna się znaleźć na pulpicie każdego maniaka gier na iPhone. To coś w stylu klasyka. Jedna z (naj)lepszych gier turowych na iPhone jaka się pojawiła. Z tą grą miałem styczność już wcześniej – kiedy była dostępna wersja lite. Mimo dość ubogiego scenariusza wersja demonstracyjna bardzo mnie wciągnęła. Teraz w nią gram w każdej wolnej chwili.

Do wyboru mamy 3 rasy – ludzie, maszyny i potworki (każda posiada 8 wyjątkowych jednostek). Jak to bywa w tym rodzaju gier, każda z „ras” ma swoje mocne i słabe strony, ale wszystko jest dobrze zbalansowane, więcnie ma sytuacji, że ktoś jest faworytem. Gracz decyduje o „sile”.

Mocną stroną Uni War jest jej grywalność. Strasznie wciąga. Jest co wciągać: tryb kampanii (21 misji), gra z przeciwnikiem na jednym urządzeniu oraz multiplayer, który jest baaardzo rozbudowany (można grać w jednocześnie 20 gier, ponad 50 map, dedykowana strona i forum, wojny klanów). W trybie multiplayer jeszcze nie grałem i nie wiem czy będę chciał. Gdy gram w kampanie i myślę, że rundę udaje mnie się przejść w max. 10 minut, to faktycznie trwa to ponad pół godziny. Nie chcę myśleć jak bardzo mnie wciągnie tryb multiplayer :).

No i ten pikselart.

Aktualnie gra kosztuje 2.39€, to i tak tanio w porównaniu co oferuje nam ta gra. [kup]


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *