iLans.pl – blog o Apple

O produktach Apple, porady, ciekawostki, darmowe gry – recenzje

PLAYMOBILE a Mac OS

Tak się składa, że od jakiegoś czasu jestem „disabled” ;) – leżę w szpitalu. Już prawie ponad tydzień od zabiegu i prawie dwa tygodnie od przyjęcia na izbie. Jakby nie patrzeć zaczęło mi się przykrzyć bez netu, a jako, że muszę leżeć cały czas (no prawie), to czas mi się dłuży.


Postanowiłem postarać się o jakiś mobilny net. Padło na Play, bo miał najkorzystniejsze ceny i no i modemy były kompatybilne z MAC OS, co dla mnie było dość istotnym czynnikiem. Oczywiście w trybie Pre-Paid, bo nie ma sensu wiązać się na dłużej jakimiś cyrografami.

Modem MF626

Modem MF626

Wybór padł na modem ZTE 626, który wg specyfikacji jest kompatybilny z MAC OS 10.3, 10.4, 10.5 + dodatki. Jakie było moje zdziwienie gdy po udanej instalacji aplikacja się wyłączała zaraz po uruchomieniu. Najlepsze było potem, jak zadzowniłem na infolinię PLAY ;). Pan konsultant powiedział mi, że może to być wina… portu USB ;). O ile w przypadku Windowsa jestem w stanie uwierzyć w to uwierzyć, tak w przypadku MAC OS… tak średnio. Ponadto konsultant zapewnił mnie, że z moją wersją OS, czyli 10.5.7, modem działa bez problemu. Otóż chcę powiedzieć, że tak nie jest i ZTE 626 nie działa.

Modem Huawei E156G HSDPA

Modem Huawei E156G HSDPA

Kolejna rzecz, to wymiana modemu, na inny – droższy. Tym razem Huawei E156G HSDPA. Tutaj na szczęście wszystko już działa bez problemu. Co więcej, programu nie trzeba instalować, a tylko dwa razy kliknąć, połączyć się z sieci i już.

Nie wspomnę tylko i formalnościach jakie trzeba spełnić przy „wymianie” sprzętu, bo wg Play, modem jest sprawny, a że nie działa u mnie, to nie ich problem. Skończyło się wszystko na podpisaniu oświadczenia, że nie będę miał pretensji do operatora.

Pozostaje już tylko jedno pytanie, chyba retoryczne. Czy za każdy dodatek do Maca trzeba zapłacić więcej, by mieć gwarancję poprawnego działa?

6 komentarzy, Skomentuj lub Pinguj

 1. Tores

  Mam pytanie dotyczące sms-ów. Sam Posiadam modem E165 i nijak na macu nie mogę odebrać smsa. A są one potrzebne chociażby do sprawdzenia konta. Czy znasz jakiś sposób na odbieranie smsów?

 2. E tam, ja w Playu korzystam z Huawei e220, który jest tani i działa… bardzo dobrze. Zarówno pod Leopardem jak i Snow Leopardem.

 3. shpyo

  @Tores – a zmiana karty SIM z telefonie nie wchodzi w grę?

 4. Porada konsultanta o problemie z USB nie jest wcale bezpodstawna – najczęściej tak właśnie zachowują się modemy podpinane pod starsze komputery ze słabo zasilanymi portami USB, bo te modemy pobierają dość dużo energii. Ale ogólnie to modemy ZTE mają kiepskie sterowniki, ciężko czasami znaleźć odpowiednie na stronie producenta itd.
  Huawei pod tym względem jest o wiele lepszy i moim zdaniem warto dorzucić te parę groszy.

 5. Krzysiek2o7

  Witam wszystkich!
  Jestem troszkę zły, bo jak dotąd nie miałem problemów z siecią PLAY aż do czasu zakupu modemu MF626. Pracuję na systemie Mac OS 10.5.8 i mam dokładnie taki sam problem jak autora artykułu. Aplikacja instaluje sie bez problemu, ale po jej włączeniu mija 3 sek. i kończy pracę! Dzisiaj mam zamiar porozmawiać z kimś w tej sprawie! ]:->

 6. Kali

  Tez mam ZTE MF626 i szukam czegos do wysylania i odbierania SMSow.
  terminal… no ok. od biedy, ale czym odbierac???

Komentujesz wpis “PLAYMOBILE a Mac OS”

Chcesz być na bierząco? Śledź iLans.pl na Facebooku!

Witaj na blogu o Apple!

W tym miejscu znajdziesz informacje o najnowszych produktach Apple, porady oraz recenzje sprzętu. Nie zabraknie też informacji o ciekawych grach na iPhone'a czy iPada.