Uszkodzone wejście na słuchawki?

Dzisiaj miałem dzień pełen atrakcji z iPhone’em. Właściwie to były dwie atrakcje. Dobra i zła. Zacznę od tej dobrej ;).

Od dłuższego czasu nie działał mi mikrofon przy słuchawkach do iPhone. Początkowo myślałem, że to ten pstryczek na słuchawkach odmówił posłuszeństwa. Pogodziłem się z utratę tej fajnej funkcjonalności. Po pewnym czasie ilość rozmów telefonicznych u mnie dość znacząco wzrosła i trzymanie telefonu ręką przy uchu mijało się z celem.

Zauważyłem że jak lekko wysunę tego „pina” z wejścia na słuchawkę to wszystko działa OK. Więc postawiłem na wadliwe słuchawki – coś nie tak ze stykami.

Jakież było moje zdziwienie gdy przyszły nowe słuchawki i sytuacja się powtórzyła.

Poszukałem w sieci i znalazłem poradę, aby spróbować wygrzebać brud jaki tam mógł osiąść… Do tego potrzebowałem wykałaczki ;).

Efekt? Jak na zdjęciu:

I wszystko działa tak jak trzeba ;). Trochę się tego nazbierało.

Ta zła wiadomość to taka, że gdy chciałem dzisiaj przełożyć sobie kartę SIM, używając tego „spinacza”, który jest dołączany w pudełku, podczas rutynowego wkładania, coś mi strzeliło w środku. Od tej pory nie mogę wyjąć karty SIM, a ten „spinacz” mogę sobie wkładać, wkładać i wkładać – wchodzi cały szpikulec do środka, a szufladka ani drgnie. Jutro idę do salonu głównego Ery w Lublinie i zobaczymy czy coś mi poradzą…


Opublikowano

w

, ,

przez

Komentarze

3 odpowiedzi na „Uszkodzone wejście na słuchawki?”

 1. Awatar Sebastian Szary

  Wczoraj pół dnia o tym blipowałeś, dzisiaj piszesz notkę, może trochę samokrytyki, albo chociaż nie blipuj o swoich nowych notkach?

 2. Awatar shpyo
  shpyo

  Dzięki za komentarz. Jednak jak się dokładniej przyjrzysz moim blipom, to zauważysz, że dzisiaj tylko wspominałem o moim problemie (rano). Wieczorem to opisałem. Więc nie wiem o co chodzi.

 3. Awatar Szymon
  Szymon

  Wielkie dzięki za poradę!
  Już miałem kupować złącze hf i udać się do serwisu, ale na szczęście Twoja porada pomogła i mnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *