Grupa przestępcza sprzedająca kopmutery Apple na myapple.pl zatrzymana

Dzisiaj dostałem dość ciekawą informację od end3ra (jak chcesz poczytać dokładniejszą relację z przesłuchania to zapraszam do poczytania jego wpisu). Zapewne każdy posiadać mac’a czy iphone’a zna serwis myapple.pl, za pomocą którego można nawiązać kontakt z osobą/-ami, które sprowadzają sprzęt i akcesoria Apple z zagranicy. Każdy użytkownik forum może wykupić abonament, który da mu specjalną rangę,  przywileje i jednocześnie wesprze finansowo serwis (domena, serwery i konkursy).

Jedną z opcji abonamentu (najdroższego) jest opcja handlowca, którego ogłoszenia będą się pojawiały na stronie głównej serwisu.

I teraz najlepsza część. Użytkownik cizu, który miał „sprowadzać” używany sprzęt ze Szwecji, kupował go prosto od Apple „lewymi” kartami kredytowymi i w Polsce sprzedawał po dość konkurencyjnej cenie. Wszystkie zamówienia nagle zostały anulowane i wszyscy chętni którzy chcieli kupić sprzęt lub kupili, to w niedalekim czasie dostali zaproszenia na przesłuchanie w sprawie tego sprzętu.

Cała sprawa jest jeszcze w toku, więc nie wiadomo jeszcze jak się zakończy i co się stanie z zakupionymi komputerami, których nowi właściciele nawiązali współpracę.


Opublikowano

w

, ,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *