Fastlane

Gry na iPhone wykorzystujące czujnik ruchu początkowo były dla mnie kompletnym niewypałem. Pewnie dlatego, że pierwszą grą w jaką grałem, która wykorzystywała ten „bajer” był Cube, darmowa była na dodatek. FPS, który został stworzony jako ciekawostka. Poruszanie postacią i strzelanie nie były dobrze zrobione z punktu widzenia grywalności.

Na szczęście, producenci gier płatnych starają się zachęć do zakupu ich produktu wypuszczając gry w wersji LITE, które są mocno okrojone i dają przedsmak tego co może nas czekać w pełnej wersji.

Tak było w przypadku gry Fastlane – wyścigówki. Pobrałem wersję LITE (która w 4 dni zdobyła pierwsze miejsce w rankingu 100 najpopularniejszych aplikacji w AppStore) i… O mój Boże! Gra jest fantastyczna!

Od dłuższego czasu w sieci można znaleźć coraz to nowsze informacje o postępach gry ze stajni EA Sports – Need for Speed. Widziałem też obrazki z Fastlane i niczym nie ustępują NSF’owi.

Widok podczas jazdy jest jak w Need for Speed, przez co sterowanie jest proste. Skręcamy samochodem wykonując lekkie obroty iPhone’em (z naciskiem na lekkie – bardzo czułe to jest, programiści się naprawdę postarali!). Gaz znajduje się w prawy dolnym rogu ekranu, a hamulec (którego ani razu nie używałem) – w lewym dolnym rogu.

Na torach można znaleźć dość ostre zakręty, które można pokonywać driftując! Wystarczy szybko i dynamicznie przekręcić urządzenie o 90 stopni, a samochód ślizga się po torze!

Gra oferuje 3 tryby grania:

  1. Arcade – zwykłe przejazdy po torach,
  2. Challenge – zawody,
  3. Time Trial – jazda na czas.

Do tego dochodzą różne samochody i trasy, które się uaktywniają, gdy będziemy coraz lepiej jeździć.

Grafika i efekty dźwiękowe są naprawdę wyśmienite. Chce się grać.

Wadą gry jest to, że podczas trzymania iPhone lub iTouch będziemy zatykać głośniczek, co może trochę irytować.

Ostatecznie grę kupiłem, bo warta jest tych pieniędzy – 3,99€


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *