Użytkownik iPhone rozmawia z użytkownikiem innego telefonu

Dzisiaj na maila dostałem coś w stylu dowcipu, ciętego humoru w stronę użytkowników iPhone. Oczywiście potrafię dostrzec w tym trochę uszczypliwości, ale jak to bywa z większością wyznawców „jabłek”, wzięli to do siebie i już biorą odwet.

Tak wygląda treść tego maila

1. Mam fajną fotkę, włącz bluetooth to Ci ją prześlę!

iPhone ma wprawdzie wbudowany bluetooth, ale nie można nim przesyłać plików na inny telefon. Służy tylko do zestawu słuchawkowego.

2. W takim razie prześlę Ci tą fotkę MMS. Zajebista, zobaczysz! Jaki masz numer ?

iPhone 3G nie ma funkcji Obsługi MMS

3. Wyślę Ci fajny sprośny SMS jaki dostałem od poznanej laski, ale proszę zaraz jak go przeczytasz wykasuj!!! Obiecujesz?

iPhone 3G nie ma opcji pojedynczego kasowania wiadomości. Użytkownik albo kasuje wszystkie wiadomości albo wcale.

4. Mam fajne dzwonki MP3 na różne okazje. Jak będziesz w domu przerzucisz je sobie kablem i ustawisz. Jak dzwoni Twoja dziewczyna, do wiadomości SMS…

iPhone 3G nie pozwala ustawić mp3 jako dzwonka. Ma wgrane tylko 20 dzwonków i tylko je można sobie ustawić, bo klient w Polsce nie ma sklepu aby kupić kolejne w sklepie iTunes.

5. Jak będziesz w domu coś Ci wyślę SMS-em. Tylko nie pokazuj żonie bo pomyśli, że ją zdradzasz.

iPhone 3G otrzymaną wiadomość wyświetla od razu całą na pulpicie bez pytania się o pozwolenie. Nie można tego wyłączyć, zatem lepiej nie zostawiać go na stole bo nigdy nie wiadomo.

6. Fajny ten Internet w telefonie. Weź zapisz te pliki video z tej strony zanim je usuną.

iPhone 3G nie pozwala zapisać innych plików z internetu jak tylko zdjęcia.

7. Pokaże Ci fajne stronki z animacjami i grami. Możesz w nie się bawić używając tylko przeglądarki!

iPhone 3G ma przeglądarkę Safari ale nie pozwala ona na oglądacie stron w formacie java ani flesh. |Wyskakuje błąd.

8. Wow zobacz! Weź to sfilmuj dla mnie, albo chociaż zrób zdjęcie ze zbliżeniem! Twój telefon taki wypas, pewnie ma dobry aparat!

iPhone 3G ma wbudowany aparat 2 Mega Pixele bez zoomu ani optycznego ani cyfrowego i lampy błyskowej. Nie pozwala również kręcić filmów video.

9. Dzisiaj dzwoniłem do Ciebie. Jak to do Ciebie nie dzwoniłem? Weź pokaż mi swoje połączenia przychodzące ! O widzisz jestem ? Jak to Ty do mnie ? Przecież to ja do Ciebie dzwoniłem!

iPhone 3G pokazuje wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące razem w jednej liście. Trzeba głęboko wejść w opcje każdego połączenia, aby przekonać się jaki ono miało charakter.

10. Chwaliłeś się, że Twój telefon ma nawigację. Weź ją włącz, zobaczymy jak działa!

iPhone 3G ma wprawdzie nawigację, ale bez wgranych map i wszystkie pobiera z internetu. Zatem jeżeli Wasz kolega nie posiada akurat wykupionego pakietu internetowego z dużym limitem, nie będzie chciał jej włączyć.

11. Mogę się trochę dłużej pobawić Twoim telefonem?

iPhone 3G ma baterie która przy stałym wykorzystywaniu jego funkcji wymaga ładowania go ok. raz na półtorej godziny, szczególnie jeżeli chodzi o filmy i nawigacje.

Ostro, nie? ;) Wszystkie wady iPhone’a, ale dla sprytnego użytkownika to pikuś, bo wie co trzeba zrobić.

Najlepsza część w tym wszystkim jest taka, że podobna notka pojawiła się na bardziej poczytnym serwisie i zaczęła się kolejna batalia nad wyższością jednego telefonu nad drugim. Zostają ponownie wymieniane wady, zalety i aplikacje uzupełniające wyżej wymienione niedogodności telefonu. Czytając tam komentarze, miałem niezły ubaw. Z drugiej strony można dojść do wniosku, że ludzie to analfabeci, którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem ;).


Opublikowano

w

, , ,

przez

Tagi:

Komentarze

2 odpowiedzi na „Użytkownik iPhone rozmawia z użytkownikiem innego telefonu”

  1. Awatar marsjaninzmarsa

    Na wykopie nawet było. Chyba nigdy nie widziałem strony, która dostała by tyle zakopów za „informację nieprawdziwą” ;)
    a połowa z tych rzeczy jest wyssana z palca, wie o tym każdy, kto miał ten telefon w ręku co najmniej 5 minut… Np mmsy… Nie wiem, jak inni, ale ja dostaję link do strony, która mi tą wiadomość w AJAXie wyświetla, więc fotkę można spoko zapisać ;)

  2. Awatar ajt?
    ajt?

    …i juz jednego takiego (czyt. ostatnie zdanie autora) mamy wyżej:).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *