Hitowe gry na iPhone i Touch!

iPod touch i iPhone 3G coraz częściej zmieniają się w mobilne konsole do gier. Tylko w ciągu dwóch ostatnich miesięcy liczba dostępnych na te urządzenia gier wzrosła do blisko 2400.
Premierę gier na iPoda touch i iPhone3G zapowiadają wielkie wytwórnie takie jak np. Electronic Arts czy Gameloft. Dzięki temu już niedługo na urządzeniach Apple zagramy m.in. w takie hity jak Need For Speed Undercover, The Sims czy SimCity. Jeszcze przed gwiazdką na iPodzie touch będzie można zagrać w Ferrari GT Revolution.

Według statystyk internetowego sklepu AppStore uruchomionego przez Apple, od lipca br. użytkownicy iPoda touch i iPhone 3G pobrali aplikacje ponad 200 milionów razy. Co ciekawe, na 10 najchętniej kupowanych aplikacji 7 to gry. Tytuły takie jak Super Manky Ball czy Spore Origins w ciągu kilku tygodni zanotowały setki tysięcy pobrań. – Czasy kiedy iPod służył tylko do odtwarzania muzyki a telefon do wykonywania połączeń, minęły bezpowrotnie. Użytkownik chce mieć dzisiaj pod ręką odtwarzacz plików audio i video, dostęp do Internetu a dodatkowo przenośną konsolę do gier. To umożliwia zarówno iPod touch jak i iPhone 3G. Wraz z premierą tych urządzeń pojawiła się dla twórców gier nowa możliwość dystrybucji, z której skrzętnie skorzystali. – tłumaczy Paweł Małecki z firmy iSource będącej wyłącznym dystrybutorem firmy Apple w Polsce.

źródło: media.pl


Opublikowano

w

, ,

przez

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Hitowe gry na iPhone i Touch!”

  1. Awatar marsjaninzmarsa
    marsjaninzmarsa

    no nie, myślałem, że to jakiś ranking będzie, a to tylko taka notka. szkoda trochę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *