iLans.pl – blog o Apple

O produktach Apple, porady, ciekawostki, darmowe gry – recenzje

Cube


Jak podał serwis toucharcades.com w AppStore pojawiłowa się jedna z pierwszych gier typu FPS (First Person Shooter) na iPhone. Kazdy kto grał w takie gry jak Quake, Unreal będzie wiedział o co chodzi. Warto też dodać, że była to jedna z tych aplikacji na iPhone, która była najbardziej oczekiwana przez graczy.

Cube gra Open Source (kod gry jest dostępny dla każdego) umożliwiająca granie w trybie multiplayer i singleplayer. Jest bardzo podobna do Quake, plansze są otwartymi przestrzeniami. Co ciekawe, gra jest napisana na OpenGLu.

Jak dla mnie, to tę gre na dzień dzisiejszy trzeba traktować jako ciekawostkę. Miałem okazję pograć trochę w nią i sterowanie nie należy do najłatwiejszych zadać. Skoordynowanie ruchów aby sie poruszać, skakać i strzelać w tym samym momencie graniczy z cudem. Pewnie to kwestia wyrobienia się…

Cube na pewno rozpoczyna nową jakość gier na iPhone i iTouch.

Gra zajmuje ~30MB i jest dostępna w AppStore za darmo!

Tagi: , , , , ,

2 Komentarzy, Skomentuj lub Pinguj

  1. marsjaninzmarsa

    zastanawiam się, jak rozwiązano sterowanie… więcej szczegółów? ;)

  2. admin

    Sterowanie odbywa się za pomocą czujnika ruchu w iPhonie/iTouchu, które też nie jest proste ;)

Komentujesz wpis “Cube”

O czym jest blog?

Piszę tutaj o Apple, ludziach, którzy nie widzą świata poza Apple oraz porady dla zwykłych userów jabłek i programistów.

Skupiać się będę tutaj też na fajnych, darmowych grach na iPhone i iPoda Touch. Jak będę miał więcej funduszy to zajmę się płatnymi grami, a jak dobrze pójdzie to nawet aplikacjami.

Nie zabraknie też bajerów i dodatków na produkty Apple.

Nie będę pisał tutaj o najnowszych ploteczkach i njusach o aktualizacjach wszystkich jabłek, od tego są inne serwisy i blogi...