iLans.pl – blog o Apple

O produktach Apple, porady, ciekawostki, darmowe gry – recenzje

Czyszczenie Mighty Mouse


“Wszechmocna myszka” jest rzeczywiście potężnym urządzeniem. Można za jej pomocą przewijać dokumenty w dwóch kierunkach: góra, dół oraz w prawo i lewo. Wszystko jest super do momentu kiedy kuleczka zostanie zabrudzona. Wtedy (zazwyczaj) działa scroll’owanie w jedną stronę, na przykład w górę, a w dół już nie koniecznie.

Czyścić Mighty Mouse można na dwa sposoby. Pierwszy jest prosty i szybki, drugi wymaga trochę więcej czasu, cierpliwości i zdolności manualnych.

Osobiście preferuję ten pierwszy sposób. A robię to tak:

  1. odwracam myszkę do góry nogami,
  2. biorę czystą szmatkę,
  3. naciskam szmatką na kulkę i kręcę scroll’em na wszystkie strony (ta czynność trwa około 10-15 sekund).

Cała ta czynność nie trwa dłużej niż 30 sekund. Po takiej prostej “gimnastyce”, myszka znowu działa poprawnie.

Drugiej metody jeszcze nie próbowałem. Polega ona na tym, że trzeba rozebrać myszkę na części pierwsze, dobrać się do kuleczki i wyczyścić ją za pomocą alkoholu. Bardzo szczegółowy opis jak to zrobić znajdziecie na stronie adigital.pl. Można to jeszcze zrobić jak sugeruje garcya ;), lub tu lub na apple.

Tagi: ,

2 Komentarzy, Skomentuj lub Pinguj

  1. robo

    dzięki, po tym zabiegu nie kreci w zadnym kierunku, wczesnie chociaz do dołu działała

  2. kup sobie bez kabelka i optyczna =]

Komentujesz wpis “Czyszczenie Mighty Mouse”

O czym jest blog?

Piszę tutaj o Apple, ludziach, którzy nie widzą świata poza Apple oraz porady dla zwykłych userów jabłek i programistów.

Skupiać się będę tutaj też na fajnych, darmowych grach na iPhone i iPoda Touch. Jak będę miał więcej funduszy to zajmę się płatnymi grami, a jak dobrze pójdzie to nawet aplikacjami.

Nie zabraknie też bajerów i dodatków na produkty Apple.

Nie będę pisał tutaj o najnowszych ploteczkach i njusach o aktualizacjach wszystkich jabłek, od tego są inne serwisy i blogi...