World of Goo!

Każdy posiadacz maca, zdaje sobie sprawę, że dostępność gier na tą maszynę jest ciężka. Znaleźć grę (fajną) na maca to nie lada sztuka. Ostatnio udało mnie się znaleźć taką grę! Jest nią World of Goo! Premiera gdy nastąpiła 13 października 2008.

World of Goo to gra logiczno-zręcznościowa, opracowana przez firmę 2D Boy. Jako ciekawostkę należy dodać, że gra zyskała ogromną popularność dzięki swojej nowatorskości i świeżości. Ponadto projekt zdobył kilka prestiżowych nagród na przykład: zwycięstwo w kategoriach „innowacyjność”, „techniczna doskonałość” oraz nominacja do nagrody głównej im. Seumasa McNally’ego na Independent Games Festival w lutym 2008 roku. Poniżej znajduje się trailer gry:

O co chodzi w grze? Pamiętacie gry typu „Bridge Builder”, gdzie budowało się most po którym miał przejechać pociąg. Budując taki most, trzeba było brać pod uwagę ciężar pociągu i grawitację. W World of Goo trzeba budować różnego rodzaju konstrukcje z lepkich kulek (o różnych właściwościach), które umożliwią przejście do kolejnego etapu. Zabawie kunsztu dodaje fakt, że podczas budowy tych konstrukcji trzeba omijać przeszkody takie jak: ostre piły, kolce czy wiatraki.

Gra na prawdę bardzo wciąga. Po ściągnięciu i zainstalowaniu dema byłem nie dostępny dla wszystkich przez prawie 3 godziny! World of Goo z każdą minutą zaczęła przypominać kultową grę Lemmingi. Bo jak się okazało, po tych konstrukcjach chodzą glutki, które są gotowe do użycia. Aby przejść każdy etap trzeba pomóc przejść określonej liczbie glutków przez „rurę” (jak w Lemmingom dość do magicznych drzwi).

Gra kosztuje jedyne 20$ i jak na razie nie jest dostępna w Polsce. Trzeba zamawiać z zagranicznych sklepów.


Opublikowano

w

, ,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *